Czy stosowanie probiotyku przez niemowlę ma na to wpływ?

Dzień dobry, czy jest możliwość żeby zażywanie probiotyku przez niemowlę miało wpływ na ph i ciałka redukujące w wynikach badania kału? Jesteśmy w trakcie diagnozy alergii pokarmowej (karmię mm) i mimo eliminacji pierw samej laktozy a potem laktozy wraz z bmk, to caly czas ph kału oscyluje na poziomie 5,5-6, natomiast ciałka redukujące cały czas utrzymują się na 1%. Jedyną rzeczą która jest niezmienna podczas stosowania różnych mlek jest zażywanie probiotyku. Zauważyłam też, że probiotyki sa obecne w składzie mm. Czy jest możliwe, że mogło przez to dojść do zaburzenia flory jelitowej? Czy stosowanie probiotyku wpływ na ph i ciałka redukujące w wynikach kalu?
KOBIETA, 31 LAT 4 miesiące temu

Prawdopodobnie jest to nietolerancja laktozy u dziecka...laktozy w kale byc nie powinno. I nie da sie jej w 100% wyeliminować nigdy z diety. pozdrawiam