Co oznacza wynik badania stolca u dziecka?

Prosze o weryfikacje wynikow badan corki gdyż mamy podejrzenie o nietolerancji laktozy.pH 8,0 CIAŁA REDUKUJĄCE 0,25% ZIARNA SKROBI NIEOBECNE WPR TŁUSZCZE OBOJĘTNE LICZNE WPW KWASY TŁUSZCZOWE NIELICZNE WPR WŁÓKNA MIĘSNE NIEOBECNE WPR PASMA ŚLUZU DOŚĆ LICZNE WPR

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Diagnostyka nietolerancji laktozy obejmuje próbę eliminacji oraz prowokacji pokarmowej. W przypadku konieczności wykonania dokładniejszych badań pomocniczych zaleca się test oddechowy z oceną stężenia wodoru w wydychanym powietrzu (wodorowy test oddechowy), a u dzieci z wodnistą biegunką – pomiar pH stolca, który powinien być kwaśny przy nietolerancji laktozy. U Pani dziecka pH wynosi 8, co nie wskazuje na nietolerancję laktozy.