Badania krwi 10-miesięcznego dziecka

Witam, mam pytanie odnośnie mojej córki. Ma 10 miesięcy i pediatra zalecił badanie krwi. Miała je robione 15.10 i wyniki wyszły mało zadowalające. Mianowicie WBC 20,2 i PLT 834. Lekarz zalecił powtórne badania, gdyż dziecko było świeżo po chorobie, tak więc kolejne badanie zrobiliśmy 17.11 i wyniki to WBC 16,3 i PLT 601. Wiem, że wskaźniki te są dużo za wysokie, tak więc co to może oznaczać? Kolejne morfologie krwi+ OB+ CRP+cukier+mocz mamy 08.12. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki takie mogą wskazywać na nadal toczący się stan zapalny w organiźmie dziecka, jednakże bez objawów chorobowych same wyniki nie są powodem do leczenia, lecz do kontroli. Pozdrawiam.