Badania hormonalne tarczycy

witam odebrałam dziś wyniki badan tarczycy. Wizyte mam dopiero za tydzien a bardzo sie niecierpliwie. TSH-4,606 ulU/ml,norma 0,38-4,31 fT4-1,20 ng/dl,norma 0,71-1.85 antyTPO-0,8 IU/ml,norma 0-8.0 IU/ml . Prosze o interpretacje z gory dziekuje.

Dzień dobry,

Ma Pani subkliniczną niedoczynność tarczycy. Jeśli ma Pani objawy nieodczynności lub planuje Pani ciążę, wówczas warto zastosować leczenie. Do wizyty może Pani spokojnie 7 dni zaczekać. Średnie TSH wśród osób zdrowych w Pani grupie wiekowej to ok. 1,5. Warto również wykonać usg tarczycy m.in. z oceną jej wielkości i echogeniczności.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz