Badanie na toksoplazmozę w 15 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 15 tyg ciąży, zrobiłam sobie badania na toksoplazmozę i wyszły mi wysokie wyniki : IGG 81,5, a IGM 14,88. Mój lekarz nic mi nie wytłumaczył, tylko skierował do szpitala zakaźnego. Co oznaczają tak wysokie wyniki moich badań??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik świadczy o świeżo nabytym zakażeniu toksoplazmozą i wymagane jest wdrożenie leczenia. Brak leczenia może skutkować wadami wrodzonymi dziecka, dlatego szybkie zgłoszenie się do szpitala zakaźnego jest bardzo ważne.