Biegunka, wymioty i podwyższona temperatura ciała u dziecka a rotawirus

Witam serdecznie ma pytanie, moja córka 4 latka pierwszego dnia miała biegunkę, biegunka wieczorem ustała pojawiły się wymioty ale tylko w chwili zjedzenia kanapeczki z masełkiem lub parówki ale jak zjadał krupnik nic jej nie bylo i ma 37, 5 C temperatury ktora ustaje, bardzo duzo pije. czy to może być rotawirus??

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za opisane objawy odpowiada infekcja rotawirusowa. Jeżeli dziecko dużo pije i nie ma objawów odwodnienia to nie ma powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do pediatry.