Ból w klatce piersiowej a leczenie nadciśnienia

Witam,mąż leczy się na nadciśnienie od kilku lat.Obecnie jest po trzech koronorografiach,dwie w 2012 roki i trzecia w 2013 roku.Od marca tego roku zażywa leki,Noliprel 2,5 mg,polokard i bisocard 2,5 mg,cisnienie po tych lekach było unormowane.Teraz od 1 listopada jest po usunięciu woreczka żółciowego i wszystko jest dobrze po operacji.Natomiast już drugi raz dostaje bólu w klatce piersiowej ,który nie pozwala mu spać .Ciśnienie ma zawsze w granicach 105 -110,a w czasie bólu 140-80,

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dolegliwości bólowe mają charakter choroby wieńcowej i wymagają diagnostyki kardiologicznej, w tym wykonania EKG, prób wysiłkowych.