Czy Fevarin ma wpływ na akcję serca?

Dzień dobry, zażywam fevarin(fluwoksamina) od 2 tygodni zwiększoną dawkę(150 mg) i mam często przyspieszone bicie serca. Czy jest to przejściowe? Po jakim czasie ten skutek uboczny ustąpi?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

do częstych działań niepożądanych leku Fevarin można zaliczyć kołatanie serca oraz przyspieszoną czynność serca. Niestety producent nie informuje, czy taka sytuacja jest przejściowa. Wiadomo jednak, iż kołatanie serca częściej występuje u osób, które piją duże ilości kawy, herbaty bądź innych napojów z zawartością kofeiny. Dolegliwość ta może więc ustąpić po zmniejszeniu ilości przyjmowanej kofeiny.

W pierwszej kolejności warto więc odstawić kawę czy herbatę. Jeśli to nie pomoże i nadal będzie Pan odczuwał przyspieszone bicie serca, to proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego. Być może konieczna będzie modyfikacja dawki bądź zmiana leku.

Więcej na temat substancji czynnej leku Fevarin można przeczytać w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/fluwoksamina-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.