Ubytek w sercu a kołatanie serca po wypiciu kawy lub herbaty

Witam, mam pytanie. W sierpniu wykryto u mnie dziure w sercu wielkosci 9mm i od dnia badania nie moge pic herbaty ani kawy to bardzo kolacze mi serce. Lekarze w Anglii mowia ze to nie ma nic wspolnego, skoro tak to dlaczego ja sie zle czuje jak napije sie ktoregos z tych napojow?

Witam! Kawa i herbata zawierają związki z grupy metyloksantyn (odpowiednio kofeinę i teobrominę), które przyspieszając akcję serca zwiększają jednocześnie zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Zwiększają także usuwanie magnezu z moczem co może być przyczyną wystąpienia kołatania serca. Spożywanie dużych ilości tych substancji może wywoływać kołatania serca nawet u osób bez choroby organicznej serca. W związku z intensywnością objawów oraz stwierdzoną wadą serca zalecana jest wizyta u kardiologa oraz powstrzymanie się od picia kawy i czarnej herbaty.