Nudności i szybsze bicie serca po wypiciu kawy

mam pytanie po wypiciu kawy zle się czuje jest mi nie dobrze i szybciej bije mi serce czy to oznacza ze mam podwyższone ciśnienie?

Magdalena Mroczek

Kawa w niewielkim stopniu podwyższa ciśnienie, za to pobudza funkcjonowanie niektórych narządów w tym mózgu, jelit czy serca, co może powodować opisane dolegliwości. Warto jednak zmierzyć sobie ciśnienie po wypiciu kawy i przekonać się czy rzeczywiście jest ono podwyższone.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani dolegliwości może powodować kofeina zawarta w kawie. Jeśli dolegliwości występują stale, proszę unikać spożywania kofeiny. Pozdrawiam