Co oznaczają te kłucia w klatce piersiowej po wypiciu kawy?

Witam, po wypiciu kawy czuje dyskomfort na sercu i klucia w plecy od strony serca tak samo mam jak wypije czarną kawę w większej ilości. Gdy nic nie piłem związanego z kofeina, to dolegliwości w ogóle nie było i pytanie czy to choroba, czy tylko przez kofeinę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

kofeina swoim oddziaływaniem przyspiesza pracę serca, dlatego może powodować opisane przez Pana objawy. Wpływa ona też na zwiększenie częstości skurczów serca, czym przyspiesza tętno. Jeżeli po wypiciu kawy występują u Pana objawy bólowe, zalecamy ograniczenie spożywania kofeiny.

Jeśli jest Pan osobą, u której występują problemy zdrowotne lub przyjmuje leki podatne na działanie kofeiny, powinien Pan uważać. W takim przypadku zmniejszenie przepływu krwi i pojawienie się dolegliwości bólowych w klatce piersiowej może wystąpić nawet po spożyciu niewielkiej ilości kofeiny.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy skontaktowanie się z kardiologiem i wykonanie podstawowych badań sprawdzających stan układu krążenia.

W wolnej chwili może się Pan zapoznać z naszym artykułem dotyczącym wpływu kofeiny na serce:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-kofeina-wyplywa-na-prace-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.