Ból w miejscu usuwania nowotworu

Witam! Około 4lata temu miałam wycinanego nowotwora po lewej stronie brzucha nad kością biodrową a z rok do tyłu w okolicy wycięcia boli mnie ból jest umiarkowany często się nie pojawia a boli tak jak bym tępą igłę wbijała czy to jest coś poważnego?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście warto wykonać choćby USG w celu wykluczenia patologii, jednak ból może wynikać z obecności zrostów pooperacyjnych.

Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Takie objawy mogą świadczyć np. o wznowie procesu nowotworowego w tej okolicy. Być może konieczne okażą się dodatkowe badania jak USG lub nawet tomografia komputerowa.