Bóle rany przy założonej nefrostomii

Dzień dobry.Mam założoną nefrostomię.Boli mnie rana z której wychodzi rurka. Dziesięć dni temu z powodu bólu zgłosiłem się do szpitala,w którym miesiąc temu wykonywany miałem zabieg.Przepisano mi antybiotyk i założono świeży opatrunek.Lekarz stwierdził,że rana wygląda dobrze ale może zaczął się stan zapalny.Dwa dni temu skończyłem antybiotyk i dzisiaj ból powrócił.Nie wiem czy to źle dobrany antybiotyk czy to "normalny" ból przy nefrostomii,a może nieprawidłowo zmieniony opatrunek.

Witam , nie jestem w stanie odpowiedzieć,gdyż za mało wiem o przebiegu operacji - proszę zgłosić się pilnie do operatora!!! z.żurawski