Brak akcji serca u drugiego płodu w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej

jestem w ciazy, 10 tydzien i 5 dni, na wizycie wczoraj lekarz na usg niedokladnie mogl zobaczyc drugi plod(ciaza blizniacza), mowil ze prawdopodobnie serduszko nie bije, natomiast wiekszy plod rozwija sie prawidlowo. Czy to w 100% pewne ze dziecko sie juz nie bedzie rozwijac? dlaczego tak sie dzieje?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie była możliwa dokładna ocena drugiego płodu, trudno cokolwiek przesądzać. Teoretycznie istnieje jednak takie prawdopodobieństwo, że jeden z płodów przestał się rozwijać. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.