Brak badań poziomu hormonów tarczycy w ciąży

Witam. Aktualnie jestem w 23 TC, ciąża przebiega prawidłowo. Wczoraj rozmawiałamm ze znajomą która też jest w ciąży, zaczęłyśmy rozmawiać a ona spytała jakie mam wyniki z tarczycy, byłam w szoku bo ani przed ani w trakcie nie miałam robionych badań TSH, były robione ale dobre parę lat temu i były w normie. Moje pytanie brzmi czy powinnam zrobić to badanie na własną rękę i czy nie jest już na to za późno?
Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie powinna Pani mieć wykonane badanie TSH na początku ciąży. Warto je wykonać i skonsultować się z wynikami z ginekologiem.