Brak czucia po operacji przepukliny po 14. miesiącach

Czy brak czucia na dużym obszarze pachwiny po operacji przepukliny , mocno wykraczający poza bliznę po upływie 14 miesięcy od operacji to błąd lekarza?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Witam Panią,
Wszystko wskazuje na to iż, został przerwany jeden z nerwów skórnych (które, decyduje o braku takiej reakcji na bodziec czuciowy). Zwykle dochodzi do regeneracji - ale w ciągu 2-3 miesięcy pozabiegowych.
W Pani przypadku, możliwość regeneracji nerwów jest (przykro mi to napisać) znikoma.
Co mogę poradzić - przystosować się do obecnej sytuacji.
Sprawa, która porusza Pani - czy to błąd lekarza - w tych zabiegach nigdy nie ma 100% powrotu czucia, czasem ważniejsze jest leczenie ratujące życie (przepuklina) potem dopiero mówi się o konsekwencjach.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Operacji zawsze towarzyszy konieczność przecinania różnych tkanek w tym nerwów i naczyń, których przebieg często jest nietypowy, na co nie ma rady. Nerwy skórne, bo te zapewne zostały przecięte, w pewnym stopniu powinny zregenerować.