Co może być powodem takich skoków TSH?

Lata temu miałem podwyższone TSH - 4.7 przy normie 4.2. Endokrynolog wskazał zrobić dodatkowe badania (ft3, ft4, anty-tpo, anty tg) - wszystko w normie. mimo to lekarz wskazał brać Euthyrox 25. po wzięciu tabletki dostałem ogromnego ciśnienia 220/150 puls 150. wezwałem pogotowie, przewieziono mnie do szpitala na oddział endokrynologiczny. nic nie wykryto. TSH w szpitalu było po środku - 2.2. lata po tym wydarzeniu powtórzyłem TSH - znowu podwyższone - 4.4 (4.2 norma) poszedłem do endokrynologa.. kazał brać lek. przestraszyłem się, więc zdecydowałem się powtórzyć badanie. TSH po samym środku - 2.2. Anty tpo i Anty tg w normie. co może być powodem takich skoków TSH? nie wiem gdzie się udać.
Lek. Michał Lenard

Może być to spowodowane błędami w laboratorium. Jest to rzadka sprawa, ale się zdarza. Ewentualnie można skonsultować problem z Pańskim endokrynologiem. Pozdrawiam!