Co może być przyczyną wysokiego cholesterolu?

Witam, jestem 25 letnia studentka. Moja waga to 63 kg i 170cm. Odebralam wyniki badan cholesterolui troche sie przerazilam poniewaz 3 wyniki mialam przekroczone tzn: cholesterol-I99:234 , cholesterol hdl:69.5 , cholesterol ldl 139 a trojglicerydy i zelazo w normie. Prosze o odpowiedz co moze byc przyczyna takiego wysokiego cholesterolu: uprawiam sport kilka razy w tygodniu i nie jem tlustych rzeczy.

Poziom cholesterolu ogólnego tylko trochę przekroczony. Dość wysoki HDL to bardzo bobry objaw, bo jest to frakcja cholesterolu, która działa antymiażdżycowo i ochronnie na naczynia krwionośne. Poziom LDL cholesterolu jest rzeczywiście trochę podwyższony, ale nie tak, żeby robić jakąś tragedię. Proszę normalnie żyć i nie przejmować się tym. Oczywiście zdrowa, nisko-tłuszczowa dieta jest wskazana.