Co może oznaczać obecność tego guza na żebrze?

Witam mam na żebrze guza który jest dosc duży i przeszkadza. RTG zrobione i opis to zgrubienie opłucnej w zachyłku żebrowo przeponowym. Na początku myślałam że to tłuszczak ale teraz zaczynam się martwić tym opisem
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgrubienie opłucnej, jakie zostało opisane w wyniku badania RTG, oznacza nieprawidłowe pogrubienie jej błony. Opłucna to cienka warstwa tkanki pokrywająca wewnętrzną powierzchnię klatki piersiowej oraz powierzchnię płuc. Składa się z dwóch warstw, które pokrywają klatkę piersiową oraz powierzchnię płuc.

Opisywane zgrubienie może świadczyć o kilku dolegliwościach, takich jak: stany zapalne, guzki, czy uszkodzenie opłucnej. Niestety na podstawie samego opisu ciężko postawić jednoznaczną diagnozę, dlatego warto skonsultować wyniki badań z lekarzem, który dobrze zna Pani stan kliniczny. Przed wizytą proszę monitorować swoje zdrowie, aby zauważyć ewentualne, dodatkowe objawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-oplucnej-obu-szczytow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.