Co może oznaczać tak wysoki poziom bilirubiny?

W badaniach krwi poziom bilirubiny całkowitej wynosi 3,20mg/dl a bezpośredniej 1,0mg/dl. Pozostale wyniki sa w normie mocz rowniez bez odchylen. Badania zostaly mi zlecone gdyz od pewnego czasu mam podwyzszone cisnienie krwi i zle samopoczucie (uczycie jakbym mial zemdlec). Co może oznaczać tak wysoki poziom bilirubiny? Mieszkam za granicą i chciałbym zasięgnąć opini. Tu mój lekarz powiedział żeby uprawiać sport i tyle.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn może być wiele. Może pan dodatkowo wykonać badania: ALT, AST, GGTP, stężenie bilirubiny całkowitej i pośredniej, morfologię krwi obwodowej z rozmazem ręcznym, amylazę w surowicy oraz badanie USG brzucha. Badania te pozwolą wyjaśnić ewentualną przyczynę złego wyniku lub znaleźć towarzyszącą patologię. Proszę się nie martwić ponieważ pojedynczy parametr nie świadczy jeszcze o chorobie.