Czy to może mieć związek ze zmianą kapsułek do prania?

Dzień dobry, mam 29 lat i borykam się z jednym, dość uciążliwym problemem. Na początku roku na napletku przy ujściu cewki moczowej zrobiło się zaczerwienienie, często oddawałem mocz, odczuwałem dyskomfort, moja partnerka miała podobnie, dochodziły jej plamienia po za okresem, poszliśmy do lekarza, zrobiliśmy badanie krwi, moczu, partnerka zrobiła cytologię, wszystko wyszło ok, poszedłem do dermatologa, przepisał maść i to wszystko, zero poprawy, kolejna wizyta i kolejna maść, troszkę się poprawiło, brak dyskomfortu i już nie odczuwam potrzeby oddania moczu, lecz zostało zaczerwienienie, lekarz powiedział że wszystko jest ok i nic mi już nie pomoże, po każdym stosunku partnerka po paru dniach dostaje plamienia, coś jak by śluz, u mnie cały czas widnieje zaczerwienienie. Jedynie co dostrzegłem to problem pojawił się od momentu zmiany kapsułek do prania, czy to może być powód. Już nie wiem do kogo się udać.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro problem pojawił się od momentu zmiany kapsułek do prania, to istnieje możliwość, że to właśnie one są one powodem reakcji alergicznej lub podrażnienia. Warto spróbować zmienić środki piorące na hipoalergiczne i zobaczyć, czy to przyniesie ulgę.

Nawet jeśli podstawowe badania krwi i moczu nie wykazały infekcji, możliwe jest, że istnieje jakaś trudniejsza do wykrycia infekcja bakteryjna, grzybicza lub wirusowa. Czasem potrzebne są bardziej specjalistyczne badania lub wymazy, aby zidentyfikować przyczynę. Skonsultowanie się z innym dermatologiem, który ma doświadczenie w diagnozowaniu problemów związanych z narządami płciowymi, może być pomocne. Warto także odwiedzić urologa, by wykluczyć infekcję układu moczowego. Do momentu wyleczenia proszę powstrzymywać się od współżycia lub stosować prezerwatywy.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienie-na-penisie-i-pieczenie-pochwy-u-partnerki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-problemu-z-powracajacym-zaczerwienieniem-na-zoledzi-i-napletka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-moj-czlonek-jest-czerwony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.