Czy to może mieć jednak związek z miesiączką?

Witam, dostałam miesiączke, jest mniej obfita od ostatnich, zauważyłam jednak ze krwii leci więcej wtedy kiedy podcieram się już po skorzystaniu z toalety, odczuwam też większe parcie na pęcherz ale mocz leci tak jak do tej pory, rzadziej mam krew z moczem ale czy to może być spowodowane miesiączka takie krwawienie przy moczu? Nie mam ani gorączki, czy skontrolować mocz dopiero po krwawieniu czy można w trakcie miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej krwawienie podczas oddawania moczu może mieć związek z menstruacją. Przyjmowanie pozycji siedzącej oraz parcie może doprowadzić do tego, że krwi miesiączkowej będzie w tym momencie więcej.

Niemniej jednak warto skontrolować ten stan, zwłaszcza, że odczuwa Pani większe parcie na pęcherz moczowy. Może to bowiem świadczyć o infekcji układu moczowego. Badanie moczu najlepiej jest wykonać po zakończeniu menstruacji. Wcześniej wynik badania może nie być wiarygodny.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-rzeczywiscie-moze-byc-okres-czy-cos-innego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-krew-w-moczu-przy-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-moczu-podczas-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.