Co może znaczyć mój wynik TSH i czy może mieć związek z częstym bólem głowy?

Witam. Zgłosiłam się do rodzinnego lekarza ze względu na czesty ból głowy. Lekarz zlecił kilka badań. Przed chwilą odebrałam wyniki, TSH -56,7 !!!! Spanikowałam!!! Co to może znaczyć???

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Podwyższone TSH może być objawem niedoczynności tarczycy, ale taka duża wartość odbiegająca od normy wymaga pilnej konsultacji z lekarzem.