Co oznacza ból migdałów po leczeniu zatok?

Witam, tydzien temu skonczylam leczenie antybiotykiem (amoksiklav), ktory bralam w zwiazku z zapaleniem zatok. W trakcie brania antybiotyku bolaly mnie troszke migdalki, ale lekarz rodzinny stwierdzil, ze bola poniewaz splywa ropa z zatok. Zadnych ropnych nalotow nie bylo. Natomiast jestem juz ponad tydzien po antybiotyku, a migdalki dalej powiekszone, czerwone a na tylnej scianie gardla mam takie jakby male grudki. Wczoraj zaczal bolec mnie migdalek po prawej stronie, bol wystepuje glownie przy przelykaniu sliny, ziewaniu, mowieniu. Nie boli mnie gardlo, tylko sam migdalek i jego okolice(mam nawet wrazenie jakby bolal mnie jezyk), dodatkowo boli mnie tez troche szyja przy dotykaniu. Gdzies czytalam ze moze byc to od wyrzynajacych sie osemek. Rzeczywiscie wyrzynaja sie, ale ok. 2 miesiecy temu robilam rtg i stomatolog twierdzi, ze wszystko jest w porzadku i nie ma podstaw zeby je usuwac. Prosze o pomoc, od czego boli mnie ten migdal i skad te grudki na tylnej scianie gardla.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą być spowodowane dodatkowo infekcja wirusowa gardła i powinno ustąpić w przeciągu kilku dni. W przypadku nie ustępowania dolegliwości lub ich nasilenia sugerują udać się do lekarza pierwszego kontaktu.