Co oznacza cień przy górnej krawędzi trzonu C6 do różnicowania między nieprzyrośniętym jądrem kostnienia a oddzielonym fragmentem kostnym po przebytym urazie?

Dzień dobry, poszukuję interpretacji (ortopedycznej) wyniku badania RTG kręgosłupa szyjnego: "W odcinku szyjnym zniesienie lordozy, cień przy górnej krawędzi trzonu C6 do różnicowania między nie przyrośniętym jądrem kostnienia a oddzielonym fragmentem kostnym po przebytym urazie." Objawy: ból lewego ramienia i kręgosłupa (szczególnie lędźwi), sztywność w odc. szyjnym, drętwienie rąk. 3 lata temu- wypadek komunikacyjny i złamanie podstawy czaszki. Po wypadku: bóle w szyjnym i zalecono kołnierz.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać iż zmiana to zmiana pourazowa . Proszę koniecznie udac się do lekarza neurologa lub ortopedy sadze ze konieczne jest TK lum mri kręgosłupa szyjnego