Co oznacza, jeśli moje anty-TPO wynosi 162,3?

Witam, ostatnio robiłam badanie na tarczycę i moje anty-TPO wynosi 162,3. Wart. referencyjne mam od 0 do 34. Czytałam, że ludzie mieli problemy, gdy ten hormon u nich wynosił coś koło 900. Czy powinnam przejąć się swoim wynikiem?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na pewno te badania zostały wykonane z jakiejś przyczyny. Jeżeli wyniki badań są nieprawidłowe i do tego występują objawy kliniczne, to należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Aby się przekonać czy i w Pani sytuacji jest to konieczne, niezbędna jest wizyta u lekarza prowadzącego.