Co oznacza obecność bruzdy w uchu?

Witam o czym może świadczyć bruzda wewnatrz ucha? Jest ona w kształcie podkowy
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Bardzo możliwe, że zmiana ma charakter anatomiczny i od zawsze znajdowała się w tym miejscu. Jeżeli jednak pojawiła się na niedawno, może to świadczyć o przebytym urazie, czy zwyrodnieniu chrzęstno-kostnym.

Jeśli ucho nie boli, to raczej nie ma Pani powodów do niepokoju.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ucho

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.