Co oznacza słabość tkanki łącznej?

Witam.Ostatnio skorzystałam z wizyty u lekarza irydologa.Spojrzał mi w oczy i powiedział o kilku dolegliwościach jednak jedna z nich troszkę mnie zaniepokoiła.Mianowicie powiedział,że mam słabość tkanki łącznej,powtórzył to kilkukrotnie tak jakby chciał dać mi coś do zrozumienia.Być może zle to odebrałam.Dlatego moje pytanie brzmi:co kryje się pod stwierdzeniem"słabość tkanki łącznej?Czy wynikają z tego jakieś konkretne choroby?Pozdrawiam.

Witam. Słabość tkanki łącznej, której przyczyną wg chińskiej medycyny , jest osłabienie elementu Ziemi, czyli meridianów żołądka i śledziony/trzustki ,może prowadzić do rozmaitych schorzeń tzw. kolagenoz, do których należą między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy, układowe zapalenie naczyń. Można wzmacniać tkankę łączną biorąc colostrum i preparaty z krzemem, jak np. ziemia okrzemkowa.