Co oznacza wynik badania po usunięciu polipa odbytnicy?

Witam, Proszę o interpretacje wyników histopat, po usunięciu polipa odbytnicy (1 polip, ok 1 cm). Wynik badania: Rozległy polip zapalny z ostrym masywnym naciekiem zapalnym obrzękiem i ziarniną zapalną. CK20 dodatni w nabłonku, LCA dodatni w nacieku zapalnym.

Lek. Paweł Szadkowski

Pojedynczy polip zapalny (rzekomy) jest polipem nienowotworowym nie podlegającym przemianie złośliwej. Powstają one najczęściej w chorobach zapalnych jelit. W celu interpretacji i zalecenia dalszej kontroli musi pani udać się do lekarza prowadzącego, który zestawi wynik z pani obrazem klinicznym.