Czy można wykonać zabieg Barrona?

Witam. Zdiagnozowano u mnie hemoroidy oraz szczelinę odbytu. Jeden z lekarzy chce najpierw usuwać guzki, drugi zaś przepisał masc na wygojenie szczeliny (po badaniu per rectum, gdyż nie chcial pogorszyć mojego stanu badając anoskopem). Tu moje pytanie, co zrobić najpierw? Któremu specjaliście zaufać? Czy nfz refunduje zabiegi Barrona? Dziękuję za odpowiedź.

gumkowanie hemoroidów może odbywać się w ramach NFZ, inne kolejne zabiegi również, wszystko zależy od zaawansowania choroby. Najpierw warto podjąć leczenie szczeliny odbytu.