Jak leczyć przewlekłą szczelinę odbytu u 27-latka?

Pytanie o przewlekłą szczelinę odbytu Witam Mam zdiagnozowaną przewlekłą szczelinę odbytu i hemoroidy 2/3 stopień. Brak objawów ze strony szczeliny po zastosowanym leczeniu, jedynie doskwierają hemoroidy. Proktolog po kontroli stwierdził, że szczelina mogła się wewnętrznie zagoić, a jej zewnętrzna część pozostała bez zmian. Zalecenia- usunięcie hemoroidów (laser/gumki) i obserwacja szczeliny, czy w przyszłości nie dochodzi do powikłań- jeżeli tak to laser. Czy takie postępowanie jest ok? Szczeline była diagnozowana za pomocą per rectum i anoskopu Pozdrawiam

Szanowny Panie

Każdy zabieg ma swoje powikłania i należy z lekarzem prowadzącym omówić je. Laserowy zabieg hemoroidów jest obecnie jedną z metod leczenia hemoroidów w tym stadium. Jeśli szczelina się wygoiła to nie ma ona wpływu na dalsze postępowanie.