Co oznacza wynik badania tarczycy 30-letniej osoby?

Badanie z krwi Tsh IIIgeneracji(L69) wynik 5.04ulU/ml. Dodatkowe badanie ft3 to 2.97pg/ml a Ft4 1.01ng/dl. Usg tarczycy: tarczyca prawidłowej wielkości o obniżonej echogenicznosci że zwloknieniami. Płat prawy 38x14x15mm. Płat lewy 36x13x15mm. Cień 3x16mm. W prawym placie hypoechogeniczny guzek średnicy 7,8mm. Do lekarza rodzinnego jestem umówiona to on zleciał badania. Czy wyniki są złe?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie są złe ale u kobiet w wieku rozrodczym, TSH powinno być utrzymywane poniżej 2,5.