Co oznacza wynik TK 34-latki?
Co może oznaczać taki obraz tomografii? W obrębie wyrostka zębodołowego szczęki prawej na poziomie korzeni zębów 12-13 patologiczna lita miękkotkankowa masa wiel. 14x10x12 mm ulega jednorodnemu silnemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu z destrukcją przylegającej tkanki kostnej - Tu?- zmiana do oceny hist. Dziecko lat 5. Zrobiono biopsję. Czy takie zmiany mogą być procesem zapalnym, pourazowym, czy to coś gorszego?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
W opisie badania zostało postawione podejrzenie guza. Należy jednak pamiętać, że badania obrazowe mogą nasuwać podejrzenie pewnych zmian, ale do rozpoznania konieczny jest wynik histopatologiczny oraz zestawienie wyników z pełnym obrazem klinicznym. Najlepszych informacji udzieli państwu lekarz prowadzący.