Co oznacza obecność elementów morfotycznych węzła chłonnego?

Dzień dobry Wykryto u mnie nowotwór piersi ICD10 PL48.6. Miała wykonaną biopsje grubo igłową piersi oraz cienko igłową węzłów chłonnych. Z biopsji cienko igłowej otrzymałam opis: W wykonanych rozmazach cytologicznych, wśród elementów morfotycznych krwi obecne są elementy morfotyczne węzła chłonnego. Komórek o morfologii przerzutu raka nie stwierdzono. Co oznacza zapis o obecności elementów morfotycznych węzła chłonnego. Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 62 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry , to znaczy , że stwierdzono obecność elementów , z jakich zbudowany jest prawidłowo węzeł chłonny. Proponuję skupić się na zdaniu mówiącym , iż komórek przerzutowych raka NIE STWIERDZONO! Pozdrawiam , z.żurawski