Co oznacza wynik USG tarczycy i TSH?

Co to oznacza? miałam robione usg, piszę tak : Tarczyca położona u podstawy szyi, niepowiększona o wzmożonej dyskretnie niejednorodnej strukturze echa. Płat prawy 1,38x1,22x4,46cm Lewy 1,30x1,23x4,08cm. Powiększonych węzłów chłonnych w okolicy gruczołu nie uwidoczniono. Obraz usg może odpowiadać przewlekłemu stanowi zapalnemu. Miałam niedoczynność tarczycy, jestem pół roku na odstawieniu, teraz tsh wynosi 3,710, a ft4 1,13. Pomocy! Wizyta dopiero za miesiąc, nie wiem czy mam się bać. Wiktoria

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik może wskazywać na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, być może konieczne będzie ponowne przyjmowanie leków, ponieważ w wieku prokreacyjnym, a szczególnie w czasie starań o dziecko tsh powinno być poniżej 2,5.
Pozdrawiam