Co oznaczają te objawy?

Mam 38 lat. Dwa dni temu poszłam na usg piersi, gdyż wyczułam guzek. Trzy miesiące temu badała mnie ginekolog i było wszystko w porządku. Miesiąc temu badałam się sama i też nic nie wyczuwałam. Obecnie stwierdzono: zmiana hipoechogeniczna lita z nierównymi konturami wielkości 17 na 12 mm. Nie wiem, co taka diagnoza oznacza i co to może być. Jeśli to jest rak, to jakie jest rokowanie, biorąc pod uwagę rozmiary i tempo wzrostu (miesiąc?). Mam umówioną wizytę u onkologa na dalszą diagnostykę, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać?

Witam serdecznie!

Aby wyjaśnić charakter guza, trzeba wykonać dalsze badanie - m.in. biopsję cienkoigłową. Tylko badanie tkanki lub komórek pobranych z guza może potwierdzić lub wykluczyć rozpoznanie nowotworu złośliwego. Niemniej, proszę pamiętać o tym, że ponad 80% guzów piersi to zmiany łagodne, najczęściej gruczolakowłókniaki, które często w obrazie ultrasonograficznym mają postać hipoechogenicznej, litej zmiany. Proszę się nie martwić na zapas i poddać dalszej diagnostyce.