Co oznaczają wyniki badania krwi i przeciwciał w 37. tygodniu ciąży?

Jestem w 37 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki prób wątrobowych: AST 29 U/l, ALT 39 U/l, bilirubina 0,67 mg/dl, Fosfataza zasadowa 146 U/, GGTP 15 U/l. Martwią mnie przekroczone normy ALT i poziom fosfatazy. Czy powinnam przed kolejną wizytą u prowadzącego ciążę lekarza zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Dodam tylko że świąd skóry pojawił się u mnie jeszcze przed ciążą, gdzie dermatolog stwierdził pokrzywkę o nieznanym podłożu.

Wyniki te MOGĄ, ale NIE MUSZĄ wskazywać na cholestazę ciężarnych. Wskazana jest cotygodniowa kontrola tzw. "prób wątrobowych" oraz diagnostyka w kierunku innych przyczyn podwyższenia ALT. To leży już w gestii lekarza prowadzącego Pani ciążę. Poziom fosfatazy zasadowej w zaawansowanej ciąży może być podwyższony z przyczyn fizjologicznych.