Co oznaczy rozpoznanie obturacyjnego bezdechu sennego o dużym stopniu nasilenia?

Badanie pulsomnograficzne potwierdziło rozpoznanie obturacyjnego bezdechu sennsego o dużym stopniu nasilenia. Zarejestrowano około 311 epizodów zaburzeń oddychania podczas snu, głównie pod postacią bezdechów obturacyjnych i okresów spłyconego oddychania, którym towarzyszyły okresy obniżenia wysysania krwi tętniczej tlenem do 75%. Wskaźnik AHI wynosi 51 przy normie do 5. Chory ma bezwzględne wskazania do leczenia za pomocą nCPAP. Wskazana redukcja masy ciała. Proszę o radę i co oznacza wynik

ROZPOZNANIE W OPISIE BADANIA !!
Badanie pulsomnograficzne potwierdziło rozpoznanie obturacyjnego bezdechu sennsego o dużym stopniu nasilenia. Zarejestrowano około 311 epizodów zaburzeń oddychania podczas snu, głównie pod postacią bezdechów obturacyjnych i okresów spłyconego oddychania, którym towarzyszyły okresy obniżenia wysysania krwi tętniczej tlenem do 75%. Wskaźnik AHI wynosi 51 przy normie do 5.
Chory ma bezwzględne wskazania do leczenia za pomocą nCPAP.!!
Wskazana redukcja masy ciała.!!