Co oznaczają te guzki okolicy gardła u 30-latka?
Witam, w dołku na dole gardła wyczuwam jakieś małe guzki. Byłem kilkukrotnie na usg tej okolicy które nic nie wykazało, czy zalecana jest dalsza kontrola?

MĘŻCZYZNA, 30 LAT 6 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
jeśli badania USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej nie dzieje się nic niepokojącego. Temat ten warto jednak poruszyć podczas wizyty u specjalisty laryngologa, który powinien obejrzeć gardło i ocenić guzki, o których Pan wspomina. Takie badanie również jest bardzo ważne i może rozwiać wątpliwości.
Nasz ekspert uważa, że guzki w gardle mogą być brodawczakiem. W takiej sytuacji usuwa się je i wysyła do badania histopatologicznego. Mogą to być także normalne grudki chłonne gardła.
Pytania poruszające podobne tematy można znaleźć pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzki-w-gardle,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowane-sa-guzki-w-gardle,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-znaczyc-takie-guzki-w-gardle.