Czy dziecko może wrócić do przedszkola podczas brania antybiotyku?

Syn 3 lata od miesiąca był leczony na mokry katar i spływająca wydzielinę po gardle. Obecnie nie ma żadnych objawów choroby. Jednak miał kontrolnie robione RTG klatki piersiowej i wyszedl mu delikatnie pogrubiony rysunek naczyniowo oskrzelowy. Dostał antybiotyk klacid który ma brać przez tydzień. Czy mogę go puścić do przedszkola od poniedziałku podczas brania antybiotyku jeżeli nie ma żadnych innych objawów.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów dziecko powinno pozostać w domu do czasu ustąpienia wszystkich objawów chorobowych. Jeśli więc Pana syn nie wykazuje żadnych niepokojących dolegliwości, to można go posłać do przedszkola, pomimo stosowania antybiotykoterapii.

W takich sytuacjach kluczowe jest również to, co powiedział lekarz, który przepisał dany lek. Warto skonsultować się z nim w tej sprawie.

Pytania poruszające podobne tematy umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-przyjmujace-antybiotyk-moze-chodzic-do-przedszkola,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-przyjmujace-antybiotyk-na-bol-zeba-moze-chodzic-do-przedszkola,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-moge-puscic-dziecko-do-przedszkola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.