Co powoduje biegunkę u dziecka 14-miesięcznego?

Witam. Córka rok i 2 m-ce od 15 dni ma biegunke. Pierwsze 3 dni po 10 kupek i gorączka do 39 stopni. Nawadnianie w szpitalu 3 doby. Stwierdzono wirusowke. Mocz, morfologia ok. Powiew kalu, pasozyty, rota ujemne. Testy alergiczne wziewnne i pokarmowe ujemne. Mimo to poprawa była na 2 dni. Kupki są żółte o kwaśnym zapachu. Jest ich po 6 dziennie. Mleko modyfikowane pije tylko rano i wieczorem po 120 ml. Dostaje smecte i acidolac baby. Co to może być? Czy to od mleka? 3 dni nie piła mleka ale było tosamo

Dzień dobry,
jeżeli stolce oddawane przez Córeczkę są kwaśne prawdopodobną przyczyną utrzymywania się biegunki jest wtórna, przejściowa nietolerancja laktozy. W taki przypadku dieta z ograniczeniem laktozy powinna być kontynuowana przez 2-3 tygodnie. W tym czasie należy również podawać probiotyki.