Co powoduje nocne poty, wypadanie włosów i krwawienie dziąseł?
Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 32 lata. Od wielu lat mam skaczący wskaznik HGB dwukrotnie z tego powodu lezalam w szpitalu po czym dostawałam tylko żelazo do uzupełnienia braków. Wyniki ostatnio wykonanych badań, które byly niezgodne z normami: HGB 8,5, HCT 30,8 (34-47), MCV 71.5 (81-99), MCH 19.7 (25-33), MCHC 27.6 (31-37),RWD 18,3% (11.5-14.5), PLT 483 (140-440), PCT 0.57% (0.14-0.36), żelazo 4,19 (9-30,40). Miałam robione jeszcze OB, sód, potas, wapń, mocznik, kreatynina, ast, alt, ggtp, crp wit D - wszytskie wartości są w normach, tak samo jak niewymienione wskazniki morfologii krwi są w normie. Usg brzucha - bez zastrzeżeń, rtg klatki piersiowej też. Podobne wyniki miałam ok 2 lat temu wtedy brałam żelazo wynik się unormował. Dodam, że czuje się normalnie, jestem aktywna sportowo. Niestety na przestrzeni tych dwóch lat zaczełam miec problem z nocnymi potami klatki piersiowej i pleców, do tego wypadaja mi włosy, troche sie przerzedziły. Mam dobry apetyt ostatnio nawet przytyłam ( 2 kg )przy wzroście 174 ważę 71 kg. Ostatnio tez zaczely krwawic mi dziąsła nie tylko przy szczotkowaniu ale tak samoistnie. Z rana miewam problemy z pobolewającym gardłem, który mija w ciągu dnia. Nie wiem co mam robić dalej jakie badania w jakim kierunku. Mam tez suchą skórę. Dodam jeszcze, że miewam obfite miesiączki i nie jem mięsa, prócz kurczaka w niewielkich ilościach. Nie mam powiększonych wezłów chłonnych, przynajmniej nie zauważyłam zmian na ciele. Bardzo proszę o pokierowania bo internet nie jest dobrym doradcą tzn im wiecej czytam na forach tym bardziej się boję, że to coś poważnego.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Jakie poziom TSH żelaza i gospodarki zelazowej? Ew rozmaz ręczny morfologii i dalszadiabnoatyka na podstawie powyższych wyników . Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego