Co znaczy wynik przeciwciał anty-TPO?

witam, otrzymałam wynik badania przeciwciał anty-TPO 1,36 IU przy zakresie ref. 0-5,61. Jestem kobieta w wieku 19 lat(wzrost 154, waga 42). Wiem, aby tyle, ze tych przeciwcial wcale nie powinno byc. TSH jest w normie a wlosy wypadaja, chodze zmeczona, nie moge zasnac, a jak juz zasne nie moge sie wybudzic. Od okolo 5 lat mam anemie ktorej zadnym zelazem nie moge podleczyc bo zaraz pojawiaja sie problemy jelitowe
Lek. Paweł Szadkowski

Wynik jest w normie. Te przeciwciała mogą występować też u osób zdrowych, dopiero wysokie miano powoduje choroby tarczycy. Tym bardziej, że TSH jest w normie, nie ma powodu do niepokoju. Co do anemii, proszę wrócić uwagę na to, co Pani je. Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości mięsa, źródłem żelaza jest głównie wątróbka, podroby, kaszanka, ryby i żółtka jaj. Proszę zwrócić uwagę też na niedobory witaminowe w diecie. Może spożywa Pani za mało wit B12 i B11? Ponadto warto stosować wit. D, w naszym klimacie ok. 90% osób ma niedobory tej witaminy, warto ją suplementować w dawce 1000j dziennie.