Czarne strupy przy pieprzyku a ryzyko czerniaka

Jak niewyraźne brzegi pieprzyka muszą być, żeby były oznaką czerniaka? I czy czarne strupki przy górnym brzegu dużego owalnego pieprzyka mogą być nie daj boże oznaką czerniaka? Naczytałam się ostatnio i pieprzyk, który wygląda tak od dłuższego czasu jest groźny i podejrzany?
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Podejrzana w kierunku czerniaka jest każda zmiana wyglądu pieprzyka - pojawienie się nierównych obrysów, zmiana wielkości, koloru, kształtu itd. Niestety, nie jesteśmy w stanie gołym okiem ocenić czy dana zmiana może być niebezpieczna. Takiej oceny może podjąć się tylko dermatolog po dokładnym obejrzeniu pieprzyka w powiększeniu dermatoskopu.

Witam, niestety nie odważę się postawić takiej diagnozy jedynie po skąpym opisie tekstowym. Proszę wykonać u dermatologa badanie dermatoskopowe i w razie potrzeby usunąć zmianę odpowiednią metodą oraz ocenić histopatologicznie. Pozdrawiam