Czerniak złośliwy i niedoczynność tarczycy

Mam niedoczynność tatczycy i przyjmuje L - thyroxyn100.Jestem również po przdbyty raku ( czerniak złośliwy)Przez 18 miesięcy przyjmowalam interferon teraz juz mam tylko kontrole w sierpniu 2015 minie piec lat od zachorowania czy jest jeszcze ryzykk ze rak wróci

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, 5-letni okres bez nawrotu nowotworu uznaje się za wyleczenie. Jeśli po tym okresie nowotwór (nawet ten sam) powraca, uważa się, że jest to już zupełnie nowy nowotwór nie związany z poprzednim. Jednakże w obecnej sytuacji Pani ryzyko zachorowanie jest równe ryzyku dla ogólnej populacji, czyli takie jak dla "statystycznego Kowalskiego". Pozdrawiam.