Czy ASO wykonuje się u dorosłych?

Witam mam od pewnego czasu problemy z gardłem. Zaczęło sie od paciorkowca gr A bez anginy. Wzięłam antybiotyk przeszło. Następnie ponowne zle samopoczucie wydzielina w gardle w wymazie paciorkowiec gr C. Laryngolog przepisał mi broncho vaxum, wspominałam ze mam hashimoto ale lekarz powiedział ze nie ma przeciwwskazań. W między czasie robiłam badania ASO na poziomie 390. Odwiedziłam reumatologa który powiedział ze ASO bada się tylko dzieciom. Zrobiłam RF wyszedł niski anty CCP tez niski OB i crp także. Dodam ze często mam stany podgorączkowe i bóle nóg. Na tego paciorkowca z grupy C nikt nie przepisał mi antybiotyku. Czy to groźna infekcja? Czy mam stosować szczepionkę odpornościowa jesli choruje na hashimoto? I czy rzeczywiście ASO jest nieprzydatnym badaniem u dorosłych? Proszę o poradę gdyż odwiedziłam sporo lekarzy a moje dolegliwości jak były tak są.

ASO masz podwyższone ponieważ norma to 200. Badanie to robi się w każdym wieku. Choroby z autoagresji czyli choroba Hashimoto jest przeciwwskazaniem do leczenia immunostymulującego czyli do stosowania rożnego rodzaju szczepionek bakteryjnych typu BronchoVaksom i innych.....Napisz skargę na tego niedouczonego lekarza do jego Regionalnej Izby Lekarskiej ponieważ chciał Pani zrobić krzywdę. Pozostałe wyniki wykluczają RZS i toczeń rumieniowaty układowy a to bobrze. Przyjedź to porozmawiamy i podejmiemy leczenie.