Czy konieczna jest operacja?

Na poziomie L5/S1 duża, centralna przepuklina tarczy międzykręgowej uciskającą worek oponowy i oba korzenie nerwowe S1. Uwypuklenie tylnych zarysów tarcz m-kregowych:L3/L4i L4/L5. Przestrzeń m-kregowych zwężona z objawem próżni świadczącym o zmianach regeneracyjnych tarczy. Osteofity na krawędziach trzonów kręgów L5 i S1 z towarzyszącym uwypuklenie tylnego zarysu tarczy L5/S1 co powoduje modelowanie worka oponowego i obustronne zwężenie otworów m-kregowych gdzie widoczne są delikatnie zaznaczone konflikty tarczowo- korzeniowe L5 obustronnie....jakie zwykle są wskazania leczenia? Czy wskazana jest operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze może być wskazana , konieczna konsultacja neurochirurgiczna