Czy lekarz proktolog może pomylić kłykciny kończyste z żylakami odbytu?

Drodzy Panstwo, czy lekarz proktolog może pomylić klyciny kończyste z żylakami odbytu ponieważ sa podobne lub czy może nie wykryc klycin podczas badania ?Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy może się pomylić, jednak te dwa schorzenia są zupełnie różne i ich odróżnienie zazwyczaj nie stanowi żadnego problemu. Jednak bez badania klinicznego trudno się ustosunkować do powyższego przypadku.