Czy mogę mieć kolejny aparat na zęby?

Witam. Mam 20 lat i miałam już 2 leczenia ortodontyczne. Po pierwszym aparacie inny lekarz ortodonta stwierdził, że wszystko jest zrobione źle i trzeba poprawiać, ponieważ mogę skończyć bez zębów, a żeby tego było mało okazało się, że w górnych 1 i 2 mam wyżłobiony tunel, w którym wklejony był retainer ( lekarz ortodonta powiedział ,że pierwszy raz w życiu widzi coś takiego) - no więc okropnie przestraszona poddałam się drugiemu leczeniu ortodontycznemu w wieku 16 lat. Leczenie to zakończyłam prawie trzy lata temu i będąc na usuwaniu ósemki lekarz zwrócił mi uwagę na ułożenie mojej szczęki proponując kontrolę ortodontyczną. Strach znowu powrócił więc postanowiłam skontrolować sprawę i mając ogromną nadzieję, że jednak był to "fałszywy alarm" zgłosiłam się do lekarza ortodonty, u którego leczy się mój brat. Okazało się, że znowu wszystko jest źle. Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić ... Czy jest możliwe i przede wszystkim BEZPIECZNE leczenie aparatem po raz trzeci?

Po pierwsze, warto skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich nawrotów wady. Po drugie, konieczna jest dokładna diagnoza Pani stanu zdrowia - morfologii, markerów stanu zapalnego, poziomu witaminy D3 itd. Pomoże to w sprawdzeniu czy Pani organizm jest gotowy na kolejne leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam