Co dalej robić po ekstrakcji zęba?

Dzień dobry. Półtora miesiąca temu miałam usuwana górna ósemkę - wszystko się udało, rana ładnie się goiła. Od kilku dni zaczęłam jednak wyczuwać fragment nad miejscem gdzie byl owy ząb jakby wystającej kości - czy jest to normalny etap gojenia ? Dodam tylko, że zdjęcie kontrolne nie wchodzi w tym momencie w grę, ponieważ jestem w 6 TC. Chirurg wykonujący zabieg jest jeszcze 12 dni na urlopie .
KOBIETA, 30 LAT 4 tygodnie temu

Kość po usuniętym zębie ulega modelowaniu przez kilka tygodni po usunięciu. Prawdopodobnie jest wyczuwalny fragment który wygładzi się po czasie. Warto jednak udać się na kontrolę do innego stomatologa aby w powiększeniu ocenił dziąsło.